Image result for ‫شینگن بدون اثر انگشت‬‎

هنگامی که شما در حال برنامه ریزی برای سفر به یک کشور خارجی دیگر هستید، باید چیزهای زیادی را در نظر بگیرید.این مطلب بیشتر در مورد افرادی است که قصد دارند به کشورهای منطقه شنگن و اتحادیه اروپا سفر کنند.این افراد برای ورود به این کشورها نیاز به ویزای شنگن دارند.اما اخذ ویزا یک روند طولانی دارد و شما به عنوان یک متقاضی به اسناد و مدارک بسیاری نیاز خواهید داشت.یکی از مهمترین چیزهایی که باید ثابت کنید این است که شما در هیچ یک از کشورهای منطقه شنگن به طور غیرقانونی اقامت نخواهید داشت.به همین دلیل، داشتن دعوتنامه ویزای شنگن بسیار سودمند است و به برنامه شما بسیار کمک خواهد کرد.ما در این مطلب قصد داریم تا در مورد جزئیات دعوتنامه، انواع آن و نمونه های درخواست ویزا توضیحاتی ارائه دهیم.در ادامه با شرکت مهاجرتی راسا توریست باشید.

منظور از دعوتنامه ویزای شنگن چیست؟

دعوتنامه ویزا یک نامه ی دعوت از سوی شخص یا شرکتی است که در کشورهای منطقه شنگن یا اروپا اقامت دارد.در واقع این شخص یا شرکت از شما دعوت میکند که برای بازدید او/آن بروید.به عنوان مثال اگر شما قصد دارید به دیدن یکی از دوستان خود در کشور آلمان بروید،باید نسبت به اخذ ویزای شنگن آلمان اقدام کنید.در این صورت آن دوست شما که در آلمان اقامت دارد،برای شما دعوتنامه ای ارسال خواهد کرد.در این دعوتنامه نام و مشخصات شما،مدت زمان اقامت،ذکر این موضوع که در صورتیکه شما توان کافی در تامین هزینه های سفر را نداشته باشید،او شما را حمایت خواهد کرد.

   پس  از این مراحل،شما دعوتنامه ای را که دوستتان ارسال کرده است را باید ضمیمه مدارک ویزای شنگن کرده و به سفارت ارائه دهید.این دعوتنامه به طرز عجیبی به شما کمک خواهد کرد و افسر کنسولگری متوجه خواهد شد که شما بدون قصد و نیتی و فقط برای سفر به این کشور سفر میکنید.در واقع در دعوتنامه ویزای شنگن که از سمت دوست شما ارائه شده است همه چیز را بیان خواهد کرد.با این حال در صورتیکه شما به صورت غیر قانونی و بیش از مدت زمان ویزا در آن کشور اقامت داشته باشید،با توجه به دعوتنامه،اطلاعات شما را سفارت دارد و میتواند نسبت به بازگشت شما اقدام کند.

Image result for ‫شینگن بدون اثر انگشت‬‎

انواع دعوتنامه ویزای شنگن

از آنجائیکه ممکن است سفر شما به کشورهای منطقه شنگن به منظور اهداف مختلفی باشد،میتواند دعوتنامه های متنوعی برای شما ارسال شود.هر نوع دعوتنامه همچنین مستلزم تأیید اسناد اضافی برای اثبات آن است که آنچه در نامه نوشته شده است درست است.در نظر داشته باشید که سفارت/کنسولگری،دعوتنامه های بدون ضمیه و مدارک کافی را بررسی نخواهند کرد.در زیر به انواع دعوتنامه و مدارکی لازم برای ضمیمه کردن آمده است.توجه داشته باشید که به عنوان شخص یا شرکت ارسال کننده دعوتنامه،باید رابطه شما با شخص،مدت زمان اقامت،هدف و پشتیبانی از هزینه های شخص در سفر را بیان کنید.همچنین این دعوتنامه میتواند از طرف همسر،والدین،فرزند و … باشد.

۱.دعوتنامه ویزای شنگن برای اهداف تجاری

بسیاری از مردم برای کسب و کار ممکن است به یکی از کشورهای منقه شنگن سفر کنند.. شما ممکن است یک ملاقات با یک سرمایه گذار بالقوه یا شرکای خارجی داشته باشید. به همین دلیل، شما یک دعوت نامه تجاری می خواهید.نامه باید ارتباط تجاری شما با شخص مورد نظر شما را مشخص کند و در طول زمان در کشور شما چه کاری انجام خواهد داد. این یک ایده خوب است که شما بتوانید برنامه سفر فعالیت های تجاری را به نامه دعوتنامه پیوست کنید تا بتوانید آنچه را که در طول زمان خود در آنجا برنامه ریزی کرده اید نشان دهید.

Image result for ‫شینگن بدون اثر انگشت‬‎

   شما همچنین باید یک تائیدیه از کارفرمای خود را آماده کنید که تایید کرده است که شما یک کارمند در یک شرکت خاص هستید و همچنین جزئیات کار شما را بیان کرده است. این شامل موقعیت شغلی شما، تاریخ استخدام، حقوق و دستمزد است و به همین دلیل ضروری است که کشور را برای اهداف تجاری ترک کنید. مطالب مرتبط

۲.دعوتنامه از اسپانسر در اروپا

علاوه بر رفتن به کشور شنگن برای کسب و کار، شما می توانید به یک کنفرانس دعوت شوید تا سخنرانی داشته باشید و یا در یک نمایشگاه شرکت کنید.دعوت نامه باید از طرف شخص یا شرکتی باشد که شما را به حمایت از این فعالیت می پردازد. برگزار کنندگان کنفرانس و نمایشگاه تجارت باید دعوت نامه را بنویسند و نام خود را در آنجا بگویند.نامه باید بگوید چرا شما فرد مناسب برای این رویداد هستید و سایر جزئیات مانند برنامه سفر، تاریخ کنفرانس و جایی که شما اقامت دارید را بیان کند. حامی مالی همچنین باید نسبت به پوشش هزینه های سفر هم بنویسد.در نهایت، نامه باید به طور واضح اطلاعات تماس و گواهینامه ثبت نام شرکت یا فردی که شما را برای این رویداد دعوت کرده است، نشان دهد.

Image result for ‫شینگن بدون اثر انگشت‬‎

۳.دعوتنامه از دانشگاه یا کالج در اروپا

اگر شما قصد تحصیل در یک دانشگاه یا کالج را دارید، باید آن را اثبات کنید.دانشگاه یا کالجی که قصد تحصیل در آن را دارید باید یک دعوتنامه برای شما ارسال کند و در آن مدت تحصیل،محل اقامت،هزینه تحصیل و …. را بیان کند.

۴.دعوتنامه  از بیمارستان

شاید برای شما مشکل سلامتی بوجود آمده باشد و نیاز دارید تا در بیمارستان در خارج از کشور درمان شوید.از آنجایی که بیمارستان های کشورهای اروپایی پیشرفته هستند.،پس  این چیز غیر عادی نیست که از کشورهای دیگر برای درمان به این قاره سفر کنند.اگر شما در حال دریافت درمان پزشکی هستید، باید یک دعوت نامه از پزشک خود دریافت کنید. دکتر باید نماینده بیمارستان در کشور شنگن باشد. این نامه باید وضعیت پزشکی شما را مشخص کند و به همین دلیل شما نیاز به رفتن به آن بیمارستان را دارید و تاریخ درمان نیز باید مشخص شده باشد.نامه همچنین باید چگونگی پرداخت هزینه درمان شما و مسئول بودن آن را بیان کند. پس مطمئن شوید که تمام مدارک پزشکی مربوطه و دعوت نامه بیمارستان را برای گرفتن ویزای شینگن ضمیمه کنید.

Image result for ‫شینگن بدون اثر انگشت‬‎

چطور دعوتنامه ویزای شنگن باید نوشت؟

نوشتن دعوت نامه کار بسیار پیچیده ای نیست.بعضی از افراد ممکن است برای پرداختن به کسی مانند یک کارشناس ویزا یا وکیل برای نوشتن دعوتنامه اقدام کنند،اما لازم به این کار نیست. برای اینکه بتوانید یک دعوت نامه خوب بنویسید، میتوانید نکات زیر را دنبال کنید.سعی کنید اطلاعات زیر را در دعوتنامه ویزای شنگن پر کنید.

 • تاریخ نوشتن دعوتنامه
 • نام سفارت
 • اطلاعات تماس سفارت
 • نام دعوت کننده
 • وضعیت شخص دعوت کننده در کشورهای منطقه شنگن (شهروند یا مقیم )
 • اطلاعات تماس شخص دعوت کننده (شماره تلفن، آدرس و ایمیل)
 • نام متقاضی
 • شماره پاسپورت شخص متقاضی
 • هدف از سفر
 • ارتباط شخص دعوت کننده و متقاضی
 • تاریخ سفر
 • برنامه سفر
 • امضای شخص دعوتنامه
 • ضمیمه های لازم
Related image

   سعی کنید از زبان رسمی استفاده کنید.علاوه بر اطلاعات و اسناد لازم، باید از نامه رسمی نیز استفاده کنید. شما باید نشان دهید که اهمیت سفارت را درک می کنید و به اقتدار آنها احترام می گذارید.دعوتنامه نمیتواند از زبان گفتار یا هر عبارتی یا استعاره محلی استفاده کند. نامه باید ساده باشد، به طوری که نشان می دهد قصد جدی برای دیدار از کشور و همچنین بازگشت به کشور خودش را دارد. شرکت مهاجرتی راسا توریست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست