پیش از اقدام به مهاجرت بررسی هزینه زندگی در کشورها از موارد مهم و اثر گذار در روند مهاجرت شما خواهد بود و نقش بسزایی در انتخاب فرد دارد. پیش از هرگونه اقدامی با توجه به نوع مهاجرت خود اعم از مهاجرت کاری، تحصیلی یا سرمایه گذاری نیاز به بررسی هزینه های زندگی در کشور مد نظر خود دارید.

هزینه مسکن خوراک و همچنین هزینه حمل و نقل و هزینه هایی همچون مالیات می تواند در کیفیت زندگی شما در کشور مورد نظرتان اثر گذار باشد. با توجه به این که به عنوان یک دانشجو در کشور مد نظرتان حضور پیدا می کنید و یا به منظور کار و فعالیت کشور ایده آل شما می تواند متفاوت باشد. در این مقاله تلاش بر آن شده تا با بررسی هزینه زندگی در کشورهای مختلف ضمن کمک به آگاهی شما از هزینه های هر کشور به گرفتن تصمیم بهتر شما کمک کنیم.

هزینه زندگی در کشورهای مختلف به چه صورت است؟

بالاترین بخش هزینه های زندگی مربوط به چه بخشی می شود؟

چه عواملی در هزینه های زندگی فرد موثر خواهد بود؟

هزینه زندگی برای یک دانشجو چقدر است؟

هزینه زندگی در کشورها در سال 2020

برای بررسی هزینه زندگی در کشورها و انتخاب کشور ایده آل خود شما نیاز دارید تا با بررسی هزینه های مسکن و خوراک و تحصیل و حمل ونقل در هرکشور و مقایسه آن با شرایط خود کشور مطلوب را برای مهاجرت انتخاب نمایید.در ادامه می توانید هزینه زندگی در کشور های مهاجر پذیر مطرح جهان را مشاهده نمایید، برای بررسی جزئی تر می توانید بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.

کشور مورد نظر هزینه زندگی در کشور
آمریکا هزینه زندگی در آمریکا
کانادا هزینه زندگی در کانادا
فرانسه هزینه زندگی در فرانسه
ایتالیا هزینه زندگی در ایتالیا
نیوزلند هزینه زندگی در نیوزلند
نروژ هزینه زندگی در نروژ
ترکیه هزینه زندگی در ترکیه
آلمان هزینه زندگی در آلمان
اتریش هزینه زندگی در اتریش
استرالیا هزینه زندگی در استرالیا 2019

در مورد هزینه های زندگی در کشورها

وقتی شما به عنوان یک مهاجر به کشوری مهاجرت می کنید هزینه های بسیاری را متحمل می شوید که با توجه به نوع اقتصاد کشور مد نظر شما و میزان خدمات دولتی می تواند این هزینه ها متفاوت باشد. این که در چه شغلی و با چه هدفی مهاجرت می کنید نوع هزینه های شمارا تحت تاثیر قرار می دهد . به طور مثال هزینه های زندگی یک دانشجو مواردی از قبیل مسکن، خوراک، خدمات درمانی و خدمات تحصیلی را شامل می شود و هزینه های زندگی فردی که به با هدف کار وارد کشور دیگری می شود هزینه های همچون خوراک، بهداشت و درمان، مسکن، هزینه حمل و نقل، رفت آمد و مالیات باشد. مهم ترین هزینه های زندگی هر فرد در زندگی شامل موارد زیر می شود:

  • هزینه خوراک
  • هزینه مسکن
  • هزینه حمل و نقل
  • هزینه خدمات بهداشت ودرمان
  • هزینه های تحصیلی
  • هزینه های تفریحی
  • هزینه های مالیات
  • هزینه های قبوض آب و برق و تلفن و اینترنت و…
  • هزینه ها تهیه پوشاک

 

عوامل موثر بر هزینه های زندگی

از دیگر عوامل اثر گذار بر هزینه های زندگی در کشور مد نظر شما می توان به واحد پولی و ثبات اقتصادی آن کشور اشاره کرد. کشور انتخاب شده توسط شما باید به حدی ثبات اقتصادی داشته باشد که بتوانید هزینه های زندگی خود را تا حداقل دو سال آینده پیش بینی نمایید و برای آن آمادگی های لازم را داشته باشید. از طرفی اگر قصد مهاجرت به کشوری به همراه خانواده خود را دارید این هزینه های باید به صورت دقیق تری برای تمامی اعضای خانواده مورد بررسی قرار گیرد و همین طور نسبت به مواردی همچون خدمات درمانی پیش از مهاجرت به طور کامل اقدام نمایید.

هزینه زندگی در کشورها برای دانشجویان

در مورد هزینه های زندگی برای دانشجویان شرایط متفاوت است چراکه بسیاری از کشورها به خصوص کشورهای اروپایی برای دانشجویان تسهیلات ویژه ای قائل می شود. از این تسهیلات می توان به مواردی همچون اجاره خوابگاه های دانشجویی با هزینه پایین ارائه خدمات درمانی و فراهم نمودن شرایط حمل و نقل با هزینه پایین را اشاره کرد که تا حد بسیاری از هزینه زندگی دانشجویان می کاهد. از طرفی اغلب کشورها به دانشجویان این امکان را می دهند که ساعاتی در هفته را به کار بپردازند که در صورت فعالیت دانشجویان در ساعت مقرر می توانند تا حد زیادی از هزینه های روزانه خود را جبران کنند که این امر سبب می شود زندگی دانشجویی به صرفه تری از نظر مالی داشته باشند.

نکاتی در مورد هزینه زندگی در کشورها

توجه داشته باشید که در صورتی که هزینه های زندگی در کشور مورد نظر شما بالاتر از حد مطلوبتان بود جای نگرانی وجود ندارد می توانید با روش های متفاوتی نسبت به صرفه جویی در هزینه های خود اقدام کنید که در این امر می توانید به کارشناسان شرکت مهاجرتی راسا توریست مراجعه کنید و ضمن دریافت نرخ هزینه ها در کشور مد نظر خود برنامه مالی مطلوبی را دریافت نمایید. بررسی هزینه های زندگی در کشورها امریست که باید کامل به روز محاسبه و بررسی شود در غیر این صورت پس از مهاجرت و مستقر شدن در کشور مربوطه مشکلات جدی گریبان گیر شما خواهد بود لذا پیشنهاد می کنیم در این امر حتما با وکلای شرکت مهاجرتی راسا توریست مشورت نمایید.

فهرست