از میان روش های مختلف در خصوص اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت به کشور ترکیه می توان به اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت به کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور ترکیه که یکی از روش های جذاب اخذ اقامت ترکیه محسوب می شود ، اشاره کرد.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در یک کشور دیگر منافع و ریسک های خاص خودش را دارد ، اما به هر حال در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی باید همه جوانب مثبت و منفی را در آن کشور در نظر گرفت و بررسی کرد.

ترکیه، هنوز عضو اتحادیه اروپایی نشده است اما برای سرمایه گذاری خارجی، مخصوصا اروپایی و ایرانی که مایل به دایر کردن یک شرکت می باشند بسیار جذاب است.

اقتصاد ترکیه از نظر رشد بسیار شناخته شده است.اقتصاد کشور ترکیه با بودجه ی مالی بین المللی در حال توسعه می باشد.اخیرا، کشور ترکیه از کاهش در قیمت نفت سود بسیار زیادی برد و پول جاری این کشور تا ۲۴% در برابر دلار کاهش داشت.

Image result for ‫به ترکیه مهاجرت به روش سرمایه گذاری‬‎

با توجه به این واقعیت که ترکیه در کشمکشهای همسایگانش درگیر شده است، سرمایه گذاری در ترکیه نیاز به شجاعت دارد.البته تا زمانی که شما به درستی عمل کنید ضرر نخواهید داد.هیچ شکی در آن نیست که از زمانی که اردوغان در سال ۲۰۰۲ به قدرت رسید، فساد را کاهش داده است و فعالیت های تجاری را تحریک کرده است، بدهی های این کشور کاهش پیدا کرده و بودجه ی این کشور به تعادل رسیده است.

دلایل سرمایه گذاری در کشور ترکیه

 • اقتصاد فوق: رشد ثابت با یک نرخ رشد واقعی سالیانه ی ۴٫۷ درصدی می باشد و انتظار می رود اقتصاد امیدوار کننده با آینده ای درخشان یکی از سریعترین رشدهای اقتصادی را در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا با میانگین نرخ رشد واقعی سالیانه ی ۳٫۸ درصدی را داشته باشد.
 • موقعیت مرکزی: یک پل طبیعی بین شرق و غرب و جنوب به شمال می باشد، بنابراین یک خروجی مؤثر به بازارهای اصلی را ایجاد می کند و دسترسی آسان به ۱٫۶ میلیون مشتری در اروپا، اوراسیا، خاورمیانه و آفریقای شمالی وجود دارد.
 • نیروی کار با کیفیت و رقابت کننده: سرمایه گذاران می توانند برای کسب و کارشان نیروهای کار محلی را استخدام کنند(بیش از ۲۷ میلیون فرد تحصیل کرده و علاقه مند به کار با شرکتهای خارجی در این کشور وجود دارد).کارامدی نیروی کار در حال افزایش است.
 • جمعیت: نزدیک به نیمی از جمعیت ترکیه، بسیار جوان و زیر ۳۱ سال است که بدان معناست که ترکیه بیشترین جمعیت جوان را در مقایسه با کشورهای عضو اتحادیه اروپایی دارد.
 • زیر ساخت های ترکیه: به خصوص در فناوری به خوبی توسعه یافته اند و هزینه ها برای نقل و انتقال دریایی بسیار پایین می باشد که این خود عامل بسیار مهم برای سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ترکیه است که نیاز به وسایل مختلفی برای نقل و انتقال تولیداتشان به کشورهای مهم عضو اتحادیه اروپایی را دارند.
 • فضای سرمایه گذاری اصلاح طلبانه و جالب توجه و با رقابت بسیار بالا: مسئولان ترکیه در سالهای اخیر بسیاری از محدودیت ها را در رابطه با توسعه ی سرمایه گذاری خارجی در کشور ترکیه از بین برده اند و یک محیط تجاری دوستانه را ارائه کرده اند.در بین سرمایه گذاران خارجی تبعیض قائل نمی شود و با همه ی آنها به صورت برابر رفتار می شود.
 • مالیات پایین و پاداش ها: مالیات بر شرکت های حقوقی از ۳۳ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است.پاداشها برای سرمایه گذاری های استراتژیکی، سرمایه گذاری های با مقیاس بالا و سرمایه گذاری های منطقه ای می باشد.
 • بازار داخلی بزرگ: دارای ۷۳٫۶ میلیون مشترک تلفن همراه، ۶٫۴۸ میلیون مشترک اینترنت، ۱۸۱ میلیون مسافر خطوط هوایی ، ۵۸ میلیون نفر استفاده کننده از کارت اعتباری و ۳۵٫۶ میلیون توریست بین المللی در سال ۲۰۱۵ می باشد.
Image result for ‫به ترکیه مهاجرت به روش سرمایه گذاری‬‎

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری شرایط سرمایه گذاری در کشور ترکیه

سرمایه گذاری در کشور ترکیه عمدتا مشمول اخذ اقامت ترکیه نیز می شود ولی این کشور را برای اخذ تابعیت نمی توان توصیه کرد.

اخذ تابعیت ترکیه معمولا با توجه به شرایط خاص این کشور بسیار دشوار است. روش های کلی مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور به چند دسته تقسیم می شوند، مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل، مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج و مهاجرت به ترکیه از طریق کار امکان پذیر است.

روشهای ذکر شده دارای ضوابط و شرایط خاصی می باشند.هرکدام از این شرایط برای اشخاص خاصی مناسب است مثلا تحصیل در ترکیه را برای شخصی با سن حدود ۲۰ تا ۳۰ توصیه می شود چرا که ابتدا شرایط آن کشور را از نزدیک ببیند و نهایتا برای اقداماتی مانند سرمایه گذاری در ترکیه اقدام نماید.

Image result for ‫به ترکیه مهاجرت به روش سرمایه گذاری‬‎

سرمایه گذاری در کشور ترکیه به روشهای مختلف قابل اجرا است، عده ای خرید ملک در ترکیه را جهت اخذ اقامت ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه انتخاب می کنند و عده ای روش های دیگر.در زمان تأسیس یک شرکت در ترکیه، باید قوانین و مقررات را عمل کرد.مدارک زیر برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در ترکیه مورد نیاز می باشد:

 • گواهی رسمی وابستگی (چهار کپی، یک مدرک اصل)
 • در مورد اینکه شریک خارجی، یک شخص حقیقی است، مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشد.: برای هر سهامدار حقیقی دو کپی از گذرنامه هایشان.
 • امضاء رسمی دادخواست (دو کپی)
 • کارتهای هویت رسمی مدیران شرکت ( یک کپی)

باید متذکر شد که به جز اولین مورد بالایی، همه موارد مورد نیازی که در خارج از کشور ترکیه اجرا می شوند باید توسط کنسولگری ترکیه رسمی شوند.برای سرمایه گذاری در ترکیه بسته به نوع سرمایه گذاری متفاوت می باشد.سرمایه گذاری می تواند برای مثال به صورت شراکت در یک پروژه و بهره مندی از سود ماهیانه باشد یا به صورت خرید ملک یا حتی راه اندازی یک کسب و کار مستقل باشد.

بسیاری از سرمایه گذاران خارجی که در کشور خود صاحب بیزینس های بزرگ می باشند تمایل به دایر کردن یک یا چند شعبه از کسب وکاری که پیشه ی چندین ساله شان به شمار می رود در آسیا و از جمله در کشور ترکیه می باشد که علاوه بر توسعه ی کار خود به صورت بین المللی اقامت یک کشور دیگر را هم کسب کنند.برای به اقامت رسیدن از طریق سرمایه گذاری در ترکیه باید یک پروسه ی ۴ تا ۵ ساله طی شود گرچه این پروسه با خرید ملک با مبلغ بالا سریع تر به اقامت می انجامد.

Related image

کشور ترکیه به دلیل فرهنگی و سهل الورود بودن در سالهای گذشته به مقصد اصلی برای ایرانیان تبدیل شده که در پی آن نیز افرادی سودجو با استفاده از این موقعیت پیش آمده شروع به انجام کلاهبرداری های گسترده نموده اند.

لازم به ذکر است شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه به خارجیانی ارائه می شود که دارای ۵ سال اقامت کاری ترکیه بوده و بیمه ایشان توسط کارفرما یا خود سرمایه گذار مرتب پرداخت می گردد.

– اقامت ترکیه از طریق استخدام (بسیار بعید!!!)

شرط لازم و کافی برای اینکه شما بتوانید اقامت ترکیه را از طریق کار به دست آورید این است که یک شرکت ترکیه ای شما را به عنوان پرسنل بپذیرد.

برای کسب این نوع اقامت، شما باید تخصص ویژه ای برخوردار باشید و در زمان درخواست شرکت ترکیه ای به همکاری با شما،طبق آمار وزارت کار و رفاه ترکیه، نباید شخصی که پاسپورت ترکیه را دارد با تخصص شما بیکار باشد.با ملاحظه نکته فوق و وضعیت کار در ترکیه و شرایط خاص ایرانیان می توان این گونه اعلام نمود که در حال حاضر شانس یافتن کار در کشور ترکیه برای فرد ایرانی بسیار کم است.

Related image

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت(مؤثرترین راه)

مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت یکی از روشهای شناخته شده در سالهای اخیر بوده است.متقاضیان مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه بدون داشتن تحصیلات و تخصص و مدارک زبان انگلیسی از طریق ثبت شرکت برای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه می توانند اقدام نمایند.

تقریبا همه تجار ایرانی با مشکلاتی از قبیل حساب بانکی در خارج از کشور، نقل و انتقلات منابع مالی و پولی، محدودیتهای تجاری، بازرگانی، تولیدی ناشی از تحریمها و سایر چالش های کسب و کار مواجه هستند.این عوامل بدیهی ترین عناصر رونق کسب و کار به شمار می رود که متقاضیان ایرانی از آن محروم هستند،

این در حالی است که علیرغم وجود محدودیت های فوق، برون رفت از این مشکلات کار دشواری نیست و تنها شما نیازمند آن هستید که با قوانین و مقررات حقوقی تجارت و کسب و کار و ضوابط امور مالیاتی و بیمه در کشورهای اروپایی آشنا باشید تا ملاحظه کنید که چگونه می توان با روش های نه چندان سخت مانند ثبت شرکت در کشورهای اروپایی به مشکلات فوق غلبه نمایید.

اگرچه ثبت شرکت در اروپا دارای ساز وکارهای حقوقی ویژه ای است.پروسه ثبت شرکت برای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت دارای مراحل زیر است:

 • ثبت شرکت در خارج از کشور
 • گرفتن نمایندگی خارجی
 • بازاریابی محصولات خارجی
 • خرید و فروش محصولات خارجی
 • واردات
 • صادرات
 • مشارکت در فروش و بازاریابی
 • مشارکت در تولید و مونتاژ محصولات خارجی
 • سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در ترکیه مقاله” تحصیل در ترکیه ” را مطالعه فرمایید.

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی بازرگانی راسا توریست بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور ترکیه را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال می توانید با ما در ارتباط باشید تا مشاوران و کارشناسان ما شما را دقیق تر راهنمایی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست