هزینه زندگی در آلمان به عوامل زیادی بستگی دارد که از جمله می توان به محل و سبک زندگی او اشاره کرد.

به طور کلی هزینه های متوسط زندگی یک شخص در آلمان به صورت ماهیانه حدودا ۷۰۰ تا۸۰۰ یورو می باشد.

بیشترین میزان هزینه های زندگی مربوط به مسکن است که دانشجو برای آن هزینه ای در حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو را متقبل خواهد شد.

برای کاهش این هزینه می توانید از سوئیت های دانشجویی به جای خانه های شخصی استفاده نمایید.

در ضمن هزینه مسکن در شهر های کوچک ارزانتر از شهرهای بزرگ است.

هزینه خوراک و پوشاک یک فرد در ماه نیز حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو خواهد بود.

دانشجویان در کشور آلمان با پرداخت ماهیانه ۵۰ یورو بیمه درمانی خواهند شد.

هزینه های جانبی دیگر زندگی مانند هزینه آب, برق, گاز و اینترنت ۵۰ تا ۱۰۰ یورو خواهد بود.

(لازم به ذکر است که میزان هزینه های زندگی به سبک زندگی افراد وابسته است.)

همچنین اگر متاهل می باشید و به همراه همسر و فرزندانتان در کشور آلمان هستید ابتدا باید در مقاطع تحصیلات دانشگاهی این امکان وجود داشته باشد که شخص همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه داشته باشد.

برای این امر باید ابتدا شخص دانشجو وارد کشور آلمان شود و برای همسر و فرزندانش درخواست ویزای همراه ارائه نماید و دعوت نامه ای برای ایشان ارسال نماید تا آنها بتوانند با دریافت ویزا به او ملحق شوند.

قبل از تصمیم گیری و انتخاب مهاجرت به کشور آلمان بهتر است از شرایط و هزینه زندگی در آلمان را بدانید و نسبت به موقعیت و شرایط خودتان مقایسه کنید و سپس بهترین گزینه را انتخاب نمائید. با توجه به اینکه شرایط و هزینه زندگی در کشورها مختلف می باشد تصمیم گرفتیم تا بطور جداگانه به توضیح کامل شرایط و هزینه زندگی در کشورها را بطور جداگانه خدمتتان ارایه کنیم و در این نوشته شرایط و هزینه زندگی در آلمان را توضیح خواهیم داد.

شرایط و هزینه زندگی در آلمان

کشور آلمانیکی از بزرگ ترین قطب های صنعتی جهان می باشد و می توان گفت که این کشور پس از کشور ژاپن و آمریکا به عنوان سومین کشور صنعتی جهان به حساب می آید. آلمان کشوری است که از لحاظ اقتصادی در حال رشد بوده و این روند هم اکنون نیز ادامه دارد.

هزینه های زندگی در آلمان ، نسبت به سایر کشورهای اروپایی مانند سوئیس یا انگلستان کاملاً منطقی و مقرون به صرفه است. قیمت مواد غذایی، مسکن، لباس، رویدادهای فرهنگی و غیره اساساً متناسب ​​با متوسط هزینه های اتحادیه اروپا است. فرد تقریباً بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه برای تامین هزینه های زندگی خود در آلمان نیاز دارد. بیشترین هزینه مربوط به اجاره ماهانه محل زندگی است. در شهرهای بزرگ، میزان هزینه ها بطور قابل توجهی بسته به محل زندگی شما متغیر است که این مقدار بیشتر به سطح زندگی افراد بستگی دارد.

شرایط و هزینه زندگی در آلمان – هزینه های آلمان

در بحث هزینه های زندگی در آلمان توصیه می شود قبل از مهاجرت به آلمان برای بودجه و مخارج خود برنامه ریزی کنید به طوری که تمام هزینه های زندگی خود را برآورد نمائید.

فهرست هزینه ها در آلمان :

  • اجاره و امکانات رفاهی حدودا ۷۰۰ تا۸۰۰ یورو
  • غذا و نوشیدنی ۱۶۵ یورو
  • بیمه درمانی، هزینه های پزشکی و دارو ۶۶ یورو
  • تفریح، فرهنگ و ورزش ۶۸ یورو
  • تاکسی و حمل و نقل عمومی ۸۲ یورو
  • تلفن، اینترنت و تلویزیون ۳۳ یورو
  • لباس و پوشاک ۵۲ یورو

در بحث هزینه های زندگی در آلمان برای مهاجران خارج از کشور، هزینه زندگی در شهرهای بزرگ آلمان کمتر از بسیاری از شهرهای بزرگ اروپا است. البته باید تفاوت های منطقه ای و درآمدها و هزینه های مشترک را در بودجه زندگی در نظر گرفت.

به طور متوسط، اقامت در آلمان و هزینه های زندگی در آلمان آنچنان که ممکن است از یک کشور بسیار صنعتی با کیفیت زندگی بالا انتظار داشته باشید، پر هزینه نیست. در سال ۲۰۱۲ در رتبه بندی جهانی مرسر (Mercer) مشخص شد که هیچ یک از شهرهای آلمان در میان پنجاه شهر پر هزینه جهان قرار ندارد و بنابراین زندگی در شهرهای آلمان ارزان تر از شهرهایی مانند وین و میلان یا کشورهای اسکاندیناوی و سوئیس است.

در سال ۲۰۱۳ قیمت محصولات و خدمات در آلمان فقط ۱٫۸٪ بالاتر از میانگین کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود. البته، باید گفت که هزینه های زندگی در آلمان همچنان بسیار بالاتر از کشورهای واقع در اروپای شرقی مانند لهستان و رومانی است. با این وجود، آلمان در مقایسه با بسیاری از همسایگان اروپایی از موقعیت مالی بهتری برخوردار است.

همچنین در خصوص هزینه های زندگی در آلمان تفاوت های منطقه ای و شخصی در میزان درآمد و هزینه ها را باید در نظر گرفت. شهر فرانکفورت در رتبه بندی مرسر در سال ۲۰۱۲، گران ترین شهر آلمان بود که در رتبه ۸۸ جهان قرار گرفت. پس از آن شهرهای مونیخ (۹۰)، برلین (۱۰۶) و هامبورگ (۱۰۹) قرار دارد. اشتوتگارت (۱۱۹)، لایپزیگ (۱۴۸) و نورنبرگ (۱۶۳) شهرهای نسبتاً ارزان قیمت هستند. به طور کلی، میزان هزینه ها در غرب کشور اغلب بالاتر است.

شرایط تحصیل و زندگی در آلمان

در هزینه های زندگی در آلمان حمل و نقل عمومی در آلمان راحت، سریع و کارآمد است. کسانی که از تعطیلات آخر هفته خود استفاده می کنند و مایل به گشت و گذار در آلمان باشند، با تهیه کارت Bahn-Card سالانه از تخفیف ۲۵٪، ۵۰٪ و ۱۰۰٪ برخوردار می شوند که اساساً یک بلیط رایگان است.

قیمت سالانه این کارت از ۵۷ یورو تا ۱۱۴ یورو با تخفیف ۲۵٪ و ۴۰۸۰ یورو تا ۶۴۰۰ یورو با تخفیف ۱۰۰٪ است.

شرایط و هزینه زندگی در آلمان – هزینه اجاره خانه در آلمان

هزینه اجاره خانه در آلمان به این صورت است که اجاره یک آپارتمان دو خوابه به طور معمول هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ یورو در هر ماه خواهد داشت. هزینه های زندگی در آلمان در مناطق محبوب شهر و در شهرهای بزرگ بیشتر است. به عنوان مثال، اجاره یک آپارتمان دو خوابه در حومه برلین ۴۰۰ یورو است. این مبلغ در مناطق مرکزی شهر به دو تا سه برابر نیز افزایش می یابد.

همچنین در خصوص مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان لازم به ذکر است که اندازه اتاق ها و آپارتمان ها در آلمان با توجه به استانداردهای آمریکایی در حال کاهش است و متراژ آپارتمان های دو خوابه زیر ۶۵ متر مربع می باشد. میانگین اجاره در آلمان به طور معمول بر اساس هر مترمربع محاسبه می شود و پایین مبلغ آن حدود ۴ یورو برای هر متر مربع (درسدن) تا ۷ یورو (برلین) یا ۱۲ یورو (مونیخ) متفاوت است.

در مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان با توجه به سرمایه گذاری های سنگین بین المللی به همراه اقتصاد قوی در آلمان، تقاضا برای ملک در این کشور همچنان وجود دارد و به طبع آن مبلغ اجاره ها در سراسر کشور افزایش می یابد. همچنین بر اساس قانون، با هر بار تمدید اجاره نامه مستاجران موجود، قیمت اجاره و سایر هزینه ها به طور چشمگیری افزایش می یابد.

همچنین باید توجه داشت که قرارداد اجاره شامل هزینه امکانات رفاهی یعنی هزینه گرمایش یا آب و برق نمی شود. بنابراین توصیه می شود در برآورد هزینه های خود این موارد را در نظر داشته باشید.

شرکت مهاجرتی راسا توریست با 4 سال سابقه درخشان و با داشتن مجوز رسمی و دارای شرکت ثبت شده و فعال در کشور ترکیه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مشاورین مجرب موسسه تماس حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست