کشور هلند همیشه برای ایرانیان قابل توجه بوده و طبق آمار سال 2019 این میزان با رشد قابل توجهی روبرو است که نسبت به سالیان قبل 15% افزایش مهاجر داشته است.هزینه زندگی در هلند در سال 2020 برای متقاضیان یکسان نخواهد بود. مخارج سکونت و زندگی در کشور زیبای هلند بستگی به نوع اقامت و زندگی متقاضیان دارد.

کسب اطلاعات درباره ی کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید یک امر ضروری می باشد. با سرزمین Netherlands آشنا میشویم. نوشتار زیر توسط کارشناسان شرکت مهاجرتی راسا توریست تهیه شده است و قصد آن ارائه اطلاعات لازم درباره ی هزینه زندگی در هلند می باشد. در این مقاله سعی داریم تا شما عزیزان را با موارد زیر در مرد زندگی و هزینه زندگی در هلند آشنا سازیم:

 • شرایط زندگی در کشور هلند
 • هزینه مسکن در کشور هلند
 • هزینه حمل و نقل در کشور هلند
 • مزایا و معایب زندگی در کشور هلند
 • هزینه بیمه و درمان در کشور هلند
 • کار و درآمد برای زندگی در کشور هلند

شرایط زندگی در هلند 

دفتر آمار اتحادیه اروپا یورواستات آخرین شاخص های کیفیت زندگی خود را منتشر کرده است که نشان می دهد که هلند در تقریبا تمام شاخص ها در رتبه پنجم در اتحادیه اروپا قرار دارد. با توجه به جامعه متنوع و لیبرال کشور هلند، مهاجران به ندرت مشکلات زندگی در هلند دارند. با این وجود، هیچ دلیلی وجود ندارد که به آسانی به زندگی آینده خود در خارج از کشور بپردازید و برای این امر حتما نیاز به تحقیق در مورد شرایط زندگی در هلند را خواهید داشت.

بیش از 17 میلیون نفر در حال حاضر در هلند زندگی می کنند و 66 کشور پرجمعیت جهان است. اقلیت های خارجی و اقلیت ها حدود 19% از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و اکثر آنها در شهرهای بزرگ مانند روتردام، آمستردام یا لاهه زندگی می کنند. این کشور بسیار تحرک و بین المللی است و تجارت برای اقتصاد آن ضروری است.

زندگی بی نظیر در هلند باعث می شود تا متوجه شوید که هلندی ها انسان ها بسیار صمیمی و مصمم در رفتار اجتماعی هستند و دوستانه رفتار می کنند. در حقیقت، هلندی ها عادی نیستند که خودشان را تحت تاثیر قرار دهند. در گفتگو، آنها تمایل دارند که دوستانه باشند، اما همچنین ساده و صادقانه هستند. اگر از تعاملات مودبانه استفاده می کنید، این ممکن است به عنوان یک شوک باشد.

هزینه زندگی در هلند و مقایسه شهرها!

شاید بدانید که عموما هزینه زندگی در شهر های کوچک از شهرهای بزرگ کمتر است اما این نکته هم مهم است که موقعیت های خوب شغلی در کشور هایی مانند هلند در شهر های بزرگ آن بیشتر فراهم خواهد بود. با توجه به نیاز هر شخص این انتخاب برای زندگی متفاوت خواهد بود. در اینجا سعی داریم تا شهر های مختلف کشور هلند را در مورد هزینه های زندگی در آن با هم مقایسه کنیم تا تصمیم برای شما ساده تر شود.

بهترین شهر هلند برای زندگی ایرانیان کدام شهر است؟ این سوال را شاید بتوان با این آمار که تعداد ایرانیان در کدام شهر هلند بیشتر است پاسخ داد. در کشور هلند بیشتر جمعیت ایرانیان در شهرهای بزرگ آمستردام و لاهه سکونت دارند. از میان تمامی شهرهای واقع در کشور هلند 3 شهر زیر جزو بهترین شهرهای هلند برای زندگی در نظر گرفته شده اند:

 • آمستردام
 • اوترخت
 • هارلم

هزینه زندگی در آمستردام هلند

آمستردام پایتخت اصلی هلند است، اگرچه نه مرکز سیاسی، که در لاهه مستقر است. شبکه ای از کانال های آمستردام که به عنوان “روستای بزرگ” شناخته شده به مردم محلی است، یک محیط دوست داشتنی برای تماس با منزل ایجاد می کند. با این حال، محبوبیت آن به معنای هزینه زندگی آمستردام است که به میزان قابل توجهی بالاتر از سایر نقاط کشور است و قیمت اجاره آن بالاتر از شهرهای قابل مقایسه در اروپا است، گرچه بستگی به محله آمستردام شما دارد. زندگی در مناطق مرکزی آمستردام به ویژه گران است! و ساکنان به دنبال یافتن محل اقامت در حومه های آمستردام مانند Amstelveen هستند.

طبق استانداردهای زندگی آمستردام در سال 2019 یکی از 10 شهر برتر دنیا شناخته شد.

هزینه زندگی در آمستردام به صورت زیر تخمین زده شده است:

 • 36% گران تر از مادرید
 • 16% گران تر از مونیخ
 • همانند پاریس
 • 17% ارزان تر از لندن
 • 23% ارزانتر از نیویورک

هزینه زندگی در هلند دانشجویی

میتوان به این نکته اشاره داشت که به میزان یک سوم از هزینه های زندگی در هلند مربوط به مسکن است. به میزان بیش از 20% از دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی سکونت دارند تا بتوانند از هزینه های کلی درصدی را کاهش دهند. میانگین هزینه از 300 الی 700 € (یورو) می باشد. هزینه سکونت بدین صورت است:

آیتمشرح
اجاره یک خانه مستقل420 € (یورو) در ماه
زندگی دانشجویی با هم اتاقی572 € (یورو) در ماه
زندگی در خوابگاه دانشجویی350 € (یورو) در ماه

هزینه زندگی در شهر اوترخت هلند

نزدیکی اوترخت به آمستردام، ارتباطات حمل و نقل خوب و جمعیت دانشجویی بر محبوبیت زندگی در شهر اوترخت تأثیر گذاشته است، اما هزینه زندگی در اوترخت نیز افزایش یافته است.

هزینه زندگی در اوترخت به صورت زیر تخمین زده می شود:

 • 22% گران تر از مادرید
 • 12% گران تر از برلین است
 • 11% ارزان تر از پاریس
 • 26% ارزان تر از لندن
 • 31% ارزانتر از نیویورک است

هزینه زندگی در شهر روتردام هلند

چشم انداز در حال تغییر روتردام، معماری منحصر به فرد و قیمت های مقرون به صرفه به طور فزاینده باعث جذب بیشتر خارجی ها برای زندگی در روتردام شده است.هزینه زندگی در روتردام به طور سنتی کمتر از سایر شهرهای اصلی هلندی است، اما هزینه زندگی در روتردام در حال افزایش است زیرا شهر همچنان بر توسعه امکانات لوکس تمرکز دارد.

هزینه زندگی در روتردام به صورت زیر برآورد شده است:

 • 17% گران تر از مادرید
 • 8% گران تر از برلین است
 • 14% ارزان تر از پاریس
 • 29% ارزان تر از لندن
 • 34% ارزانتر از نیویورک است

هزینه زندگی در هلند، شهر لاهه

هزینه محل زندگی در لاهه به عنوان محل دیوان بین المللی دادگستری و محل بسیاری از سفارتخانه ها و سازمان های غیر دولتی در محله های خاص می تواند گران باشد. با این حال، زندگی در لاهه کیفیت خوبی از زندگی را به ارمغان می آورد.

هزینه زندگی در لاهه به صورت زیر تخمین زده میشود:

 • 23% گران تر از مادرید
 • 13% گرانتر از برلین است
 • 10% ارزان تر از پاریس
 • 25% ارزان تر از لندن
 • 30% ارزانتر از نیویورک

هزینه تحصیل در هلند 

هزینه آموزش در هلند قابل مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ایالات متحده است! اما واضح است که این بستگی به انتخاب مدرسه دارد. مدارس دولتی آزاد هستند و دانشگاه های هلند دوره های مقدماتی را برای دانشجویان اتحادیه اروپا در حدود 2.060 € (یورو) در نظر می گیرند و دانشجویان غیرسیاسی بیشتر هزینه می کنند. برنامه های MBA بین 40،000 تا 50،000 € (یورو) است. خدمات اداره مهاجرت و ملیت هلندی (IND) برآورد می کند که دانشجویان حداقل به 10،500 € (یورو) در سال نیاز دارند تا هزینه های زندگی در هلند را به همراه بیمه درمانی پوشش دهند.

همه شهرهای اصلی هلند همچنین دارای مدارس بین المللی هستند که کلاس های دو زبانه را شامل می شوند، عمدتا به زبان انگلیسی. هزینه های تحصیلی به طور کلی بین 5000 تا 16،000 € (یورو) در سال است.

مهاجرت به هلند و شروع هزینه ها

اگر قصد مهاجرت به هلند را دارید، در نظر داشته باشید که این کشور در کنار دریای شمال قرار دارد. همسایه های این کشور کوچک اروپایی بریتانیا، آلمان و بلژیک می باشند. پایتخت هلند آمستردام نام دارد و مخارج زندگی در این شهر از سایر شهرها بیشتر است. گرچه این کشور از نظر مساحت بسیار کوچک می باشد، اما در جهان بسیار شناخته می باشد و در امور بسیاری موثر می باشد. کشور زیبای هلند یکی از اصلی ترین اعضای اتحادیه اروپا می باشد.

این کشور همچنین از کشورهای حوزه شنگن نیز می باشد و یک کشور غنی محسوب می شود. کشور هلند دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی می باشد و هر ساله گردشگران زیادی به این کشور سفر می کنند. بیشتر مردم کشور هلند به دو زبان انگلیسی و هلندی مسلط می باشند. € (یورو) واحد اصلی پول کشور هلند می باشد. لازم به ذکر است که مخارج زندگی در هلند رشد چشمگیری داشته اما با این حال زندگی در هلند از سایر کشور های اروپایی بسیار ارزان تر می باشد.

هزینه سکونت و زندگی در هلند

همانطور که گفته شد مخارج سکونت و زندگی در هلند بستگی به نوع زندگی افراد دارد. متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های هلند را دارند، باید در نظر داشته باشند که هر ماه می بایست 800 € (یورو) تا 1000 € (یورو) صرف مخارج کلی کنند. دانشجویان هر ماه 300 تا 600 € (یورو) باید صرف اجاره محل سکونت در هلند کنند. محل سکونت برای دانشجویان به دو بخش اتاق شخصی یا خوابگاه دانشگاه تقسیم می شود. برخی از مخارج خدماتی نیز همراه با اجاره مسکن باید پرداخت شوند. مهاجرت به هلند می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما به هر حال شما باید در نظر داشته باشید که آیا از پس مخارج این کشور بر می آیید یا خیر. برخی برای کم شدن هزینه ها در هلند شهر های کوچک را جهت زندگی انتخاب میکنند.

هزینه اقامت در هلند

بیشترین هزینه زندگی ماهانه شامل هزینه مسکن میشود! برخی از مهاجرین توان خرید خانه در هلند را دارند و با این کار زندگی خود را آسان تر می کنند. سایر افراد نیز قادر به اجاره ی مسکن می باشند. بیشتر دانشگاه های این کشور دارای خوابگاه بوده و میتوان در خوابگاه های دانشگاه اسکان پیدا کرد.

سکونت در اتاق های شخصی نیز ممکن می باشد، اما هزینه ی بالاتری نسبت به خوابگاه ها دارد. قیمت اجاره یک خانه و محل سکونت در کشور هلند از 500 تا 800 € (یورو) می باشد و قیمت مسکن بستگی به کیفیت آن دارد. اگر دنبال خانه های لوکس تر بروید باید مبلغ بیشتری پرداخت کنید. جهت پرداخت سایر مخارج مانند قبض، اینترنت و غیره از 100 تا 200 € (یورو) در نظر بگیرید. با اخذ ویزای تحصیلی هلند شما می توانید از میزان هزینه ها با دریافت کمک هزینه بکاهید.

هزینه ورزش و اوقات فراغت در هلند

هزینه های ورزش و اوقات فراغت در کشور هلند بدین صورت میباشد:

ورزش و اوقات فراغتهزینه
باشگاه بدنسازی ، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال28.52 € (یورو)
اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته)18.63 € (یورو)
سینما، اکران بین المللی، 1 صندلی11.00 € (یورو)

خورد و خوراک بخشی از هزینه زندگی در هلند

هزینه خوراک در هلند در ماه بستگی به عادات غذایی و برنامه تغذیه دارد.

به طور کلی برخی قیمت های خورد و خوراک در هلند به صورت زیر میباشد:

اقلام غذاییهزینه
شیر (1لیتر)0.90
برنج 10 کیلویی25 € (یورو)
سیب (1 کیلوگرم)2.02 € (یورو)
موز (1 کیلوگرم)1.81 € (یورو)
پرتقال (1 کیلوگرم)1.51 € (یورو)
پیاز (1 کیلو گرم)1.30 € (یورو)
گوشت چرخ کرده5.5 تا 6 € (یورو)
گوشت10 تا 12 € (یورو)
مرغ3.5 € (یورو)
نان1 € (یورو)
یک فنجان قهوه/ چای2 € (یورو)
یک وعده غذایی که در یک رستوران معمولی به همراه نوشیدنی8 € (یورو)

مزایا و معایب زندگی در هلند

از مزایا و معایب زندگی در هلند عبارتند از:

مزایامعایبدرصد مقایسه ای
کوچک و مناسب برای تفریحمالیات بالا17%
کیفیت خوب آموزش و پرورشهزینه بالا برای داشتن ماشین13%
سطوح عالی انگلیسیکمبود مسکن21%
فرهنگ دوچرخه سواریصنعت خدمات56%
بدون پرداخت هزینه های مراقبت های بهداشتی خیرخواهانه11%

هزینه حمل و نقل در هلند

هزینه رفت و آمد در هلند به نوع وسیله آن بستگی دارد.

هزینه های وسایل نقلیه مختلف به صورت زیر میباشد:

 • بلیط تکی اتوبوس به صورت آزاد: 2 € (یورو)
 • بلیط تکی اتوبوس با کارت اعتباری: 1 € (یورو)
 • هزینه ی ماشین ساده جهت رفت و آمد: 3000 € (یورو)
 • هزینه ی تاکسی های شهری: 5 € (یورو)
 • قیمت دوچرخه دست دوم: 70 € (یورو)

هزینه بیمه در هلند

بیمه درمانی و بهداشتی در هر کشوری از مهم ترین مسائل محسوب میباشد. با داشتن بیمه درمانی می توانید از خدمات بیمارستان های پیشرفته هلند بهره ببرید. افرادی که به سن قانونی نرسیده اند نیازی به بیمه شدن در هلند ندارند اما متقاضیان بالای 18 سال باید 54 € UERO جهت بیمه درمانی پرداخت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زتدگی در هلند و جزییات آن به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. حقوق و بودجه در کشور هلند بدین صورت است:

 • متوسط ​​حقوق خالص ماهانه (پس از مالیات): 2.291.18 € (یورو)
 • نرخ بهره وام در درصد (سال) ،سالانه، با نرخ ثابت 20 سال: 2.42

مهاجرت به هر کشوری همراه با سختی ها و مزایای مختلفی می باشد و مهاجرت ها می توانند برای اهداف مختلف صورت گیرند. مهاجرت تحصیلی، مهاجرت پزشکی، مهاجرت درمانی، مهاجرت جهت سرمایه گذاری، مهاجرت کاری و غیره از روش های مهاجرت به کشور های مختلفی در دنیا می باشند. مخارج زندگی در هلند مناسب مهاجرین می باشند و از اکثر کشور های جهان مقرون به صرفه تر هستند. به طور کلی اگر می خواهید به کشور زیبای هلند مهاجرت کنید و مقیم یا تابع این کشور اروپایی شوید، می توانید با مشاورین شرکت مهاجرتی راسا توریست در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست