[us_page_title description=”1″ align=”center”]
  1. خانه
  2. Photography
  3. تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا

طی سالیان اخیر به دلیل کسب رتبه های بالا در سیستم آموزشی ، استانداردهای زندگی و خدمات بهداشتی – درمانی ، سیل دانشجویان بین المللی برای تحصیل در اروپا افزایش یافته است .

قاره اروپا با مساحت 10 میلیون کیلومتر مربع و جمعیت 730 میلیون نفرپرجمعیت ترین و در عین حال ثروتمندترین قاره می باشد . این قاره با دارا بودن دانشگاه های قدیمی و رتبه دار جهانی همیشه مورد توجه دانشجویان دنیا بوده است .

تحصیل در قاره اروپا حتی برای شهروندان کانادایی ، استرالیایی و آمریکایی نیز بسیار جذاب می باشد و طرفداران چشمگیری دارد .

طبق آمار سالیانه بیش از یک و نیم میلیون دانشجو از سایر نقاط جهان برای تحصیل در  این قاره روانه دانشگاه های متفاوت این قاره می شوند و این آمار همواره سیر صعودی دارد .

دلایل انتخاب تحصیل در اروپا

1 – کیفیت سیستم آموزش اروپا

دانشگاه های برجسته و به نام زیادی در کشورهای اروپایی وجود دارد به طوری که می توان گفت بیشتر دانشگاه های رتبه زیر پانصد در سیستم رتبه بندی دانشگاه های دنیا ، دانشگاه های اروپایی هستند . در واقع با انتخاب اروپا شانس برخورداری از سیستم آموزشی با کیفیت بسیار بالا را بدست خواهید آورد .

2 – برخورداری از استاندارد های بالای زندگی حین تحصیل در اروپا

3 – تحصیل رایگان = تحصیل در اروپا

یکی از جاذبه هایاروپا امکان تحصیل رایگان در برخی از کشورهای آن است . در بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی نیز شهریه تحصیل نسبت به کشورهایی مانند آمریکا بسیار کمتر می باشد .

4 – کمک هزینه های تحصیلی

یکی از سرمایه گذاری های کشورهای اروپایی در سیستم های تحصیلات عالی و مطالعات پژوهشی است و به همین دلیل سعی می کنند ، آموزش را برای دانشجویان مقرون به صرفه تر کنند . برای مثال تحصیل رایگان در نروژ ، سوئد و اتریش .

در برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز برای جذب دانشجویان فعال و با استعداد ، بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی ارائه می شود .

5 – تنوع زبان

با آنکه 24 زبان رسمی در اتحادیه اروپا وجود دارد ، اکثر کشورهای اروپایی برنامه های تحصیلی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند . تدریس با سایر زبان های جهانی مانند اسپانیایی ، فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی ، پرتغالی ، عربی و غیره نیز وجود دارد .

6 – امکان تحصیل در برخی از رشته ها به زبان انگلیسی

ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا در بسیاری از کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی میسر است و همین امر علاقه مندان به تحصیل در اروپا را برای این مقاطع افزایش داده است .

7 – تحصیل بدون مدرک زبان

در برخی از کشورها امکان گذراندن دوره زبان همراه با درس اصلی وجود دارد و این امر فرصت بسیار خوبی برای افرادی است که می خواهند مستقیما بدون داشتن مدرک زبان ، تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را شروع کنند .

8 – پیشگام در پژوهش

تحصیل در اروپا فرصت های عالی تحقیقاتی و کار با اساتید به نام را برای علاقه مندان به تحقیقات و پژوهش فراهم می آورد .

9 – امکان گذراندن دوره های کار آموزی در شرکت های معتبر بین المللی

10 – تنوع تحصیل در اروپا

یکی از ویژگی های اروپا ، تنوع رشته ها در مقاطع تحصیلی متفاوت است . بیش از صدها رشته علمی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری همچنین فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت وجود دارد .

11 – امکان کار دانشجویی در حین تحصیل

در بسیاری از کشورهای اروپایی امکان کار نیمه وقت در حین تحصیل وجود دارد . پیدا کردن کار بستگی به دانش ، مهارت های علمی – تخصصی دانشجویان و تسلط آنان به زبان دارد .

12 – امکان همراهی خانواده دانشجو در اغلب کشورها

13 – افزایش جذب در بازار کار جهانی

آیا می خواهید در زندگی حرفه ای خود پیشرفت کنید ؟ بسیاری از کار فرمایان در سراسر جهان در هنگام استخدام در پی افراد با مدارک و تجارب بین المللی هستند . دانشجویان با تحصیل در اروپا دانش ، مهارت و تجربه لازم برای رقابت در جذب بازار کار را بدست خواهند آورد .

با خدمات شرکت مهاجرتی راسا توریست به رویاهایتان تحقق ببخشید !

خدمات شرکت مهاجرتی راسا توریست عبارت است از :

پذيرش از دانشگاه ها ، خدمات ويزا ، تهیه بیمه دانشجویی و خوابگاه و همچنین خدمات استقبال درفرودگاه ، ارسال ارز برای ثبت نام دانشگاه ، خدمات ترجمه مدارک ، برابراصل مدارک دانشگاهی ، پشتیبانی در کشور مقصد و بالاخره تهیه ویزای توریستی برای والدین می باشد.

فهرست